יום שני, 31 באוגוסט 2015

סיורי סליחות מאורגנים בירושלים לרגל אירועי שנת הקהל בירושלים תשע"ה-תשע"ו rova-yeudi 2015

ממשיכים את אירועי שנת 'הקהל' – שנת האחדות
בסיורי סליחות  ליליים לכל המשפחה ברובע היהודי!
 
כל הפרטים, האירועים, השעות והמיקומים בכתבה פה לפניכם:  השנה, כמו שכבר סיפרנו לכם פה .על פי החלטת ממשלה, הוחלט על קיום "שנת הקהל" בסימן אחדות ושוויון, במטרה לאחד את העם, לחבר בין כל המגזרים והקבוצות במדינה. במהלך השנה יתקיימו מספר אירועים במסגרת שנת ה"הקהל", כאשר כבר באוגוסט נפתחו חגיגות שנת הקהל באירועים, סיורים ופעילויות לכל המשפחה ומאמצע ספטמבר יתקיימו סיורי סליחות ליליים.


על פי החלטת הממשלה החברה האחראית לביצוע האירועים היא החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בע"מ.
מתחילת חודש אלול ועד יום כיפורים, הם ימי הסליחות, עוטה הרובע היהודי אווירה של קדושה. אלפי מתפללים מגיעים מהארץ ומהעולם לשטוח את תפילותיהם, הסמטאות הציוריות נמלאות צלילי פיוטים ובליל של שפות נישא באוויר.

פרטים לסיורי הסליחות:

סיורי סליחות מודרכים  לקבוצות (החל מ25 איש)  יוצאים מידי יום החל מ16/8. מחיר לאדם בקבוצה 55 ₪.

סיורי סליחות מודרכים  לפרטיים ייצאו בארבעה תאריכים : 16.09  / 20/09 / 21/09

הסיורים ייצאו משער יפו בשעה 21:00 וימשכו  כ-3.5 שעות ברובע היהודי. מחיר לאדם בודד: 60 ₪. (המחיר כולל כניסה ל-3 אתרים -כניסה לבית הכנסת החורבה, הרובע ההרודיאני והגן הארכיאולוגי, פייטן, שחקן ושתיה חמה).
שווה מאוד!בהרשמה בראש.
 
מסלול הסיור:

הסיור כולו חוויתי ומודרך ע"י מדריכים מעניינים ומקצועיים. הסיור מתחיל בשער יפו, ממשיכים אל הקארדו, לפגוש את שמש בית הכנסת המעיר את החכמים לסליחות בבית כנסת 'החורבה'. הסיור יכלול ביקור בבית הכנסת החורבה על כל קומותיו.
אל הסיורים מצטרף פייטן ירושלמי ויעמיק את החוויה עם פיוטי סליחות של העדות השונות.
הסיור יימשך בביקור ברובע ההרודיאני-מקום מדהים! שם ניתן לראות תגליות מדהימות בהם בתי הכהנים העשירים, פסיפסים מיוחדים, כלי בית יוקרתיים, תחריט המנורה ועוד.ממראות הרבוע ההרודיאני-
לקראת סיום הסיור עולים אל תצפית מדהימה על הכותל הדחוס במתפללים, יירד אל הנקודה בה הוצב דגם ענק של מנורת המקדש - שחזור שעשוי זהב טהור ובו משובצים גביעים, שקדים וכפתורים.
הסיור כולל כניסה לגן הארכיאולוגי ממנו היו עולים המתפללים אל הר הבית .בסיום הסיור יוכלו המטיילים להצטרף לאמירת סליחות בכותל המערבי.
הגן הארכיאולוגי

הסיור מדהים, מרגש מפעים ומלא היסטוריה יהודית מעניינת. הסיור מומלץ בחום!
בנוסף לסיורים הרגילים, יתקיימו בארבעה מועדים סיורי סליחות בשילוב הופעות. הופעה בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון + סיור סליחות של שעה וחצי במרכז דוידסון הכולל גם חוויה וירטואלית. מספר המקומות מוגבל בהזמנה מראש בלבד.. המופעים יחלו בשעה 21:00 בגן הארכיאולוגי ומיד לאחריו סיור סליחות.
9/9- ברי סחרוף
10/9- דוד ד'אור
16/9- האחים זוארץ
17/9- שלמה גרוניך ומיכל אדלר
לפרטים נוספים ולהזמנות : תיירות הרובע היהודי, *4987 או בפייסבוק 'אירועי הקהל ברובע היהודי'

 
סיורי קבוצות מידי ערב החל מ16/8 וסיורים לבודדים ב- 16/09 | 20/09 | 21/09

סיורי סליחות בשילוב הופעות בגן הארכיאולוגי  9/9/ ברי סחרוף | 10/9 דוד דאור |
 16/9 האחים זו ארץ | 17/9 שלמה גרוניך ומיכל אדלר
אפליקציית Camhere  החדשה:


לרגל שנת 'הקהל' הושקה אפליקציה תיירותית חדישה - : Camhere מצלמה מבוססת מיקום שתוכל לתת למבקר אינפורמציה חשובה: לעולם לא תשכחו היכן ביקרתם כיוון שבאמצעות האפליקציה תוכלו לראות את המיקום המדוייק גם כשתדפיסו את התמונות ותרצו לשלוח לחברים ובמקום לספר ולענות על אין ספור שאלות ולתת פרטים על האתרים התמונה תספר הכל: איך מגיעים, עלויות ומה אטרקטיבי במקום.
אתרי הרובע היהודי הם הראשונים להשתמש באפליקציה  ובכך מאפשרים למבקר באתרי הרובע ליהנות מחוויה מיוחדת שלהצטלם ולהעביר אינפורמציה בעזרת התמונה מבלי להתאמץ. כי על גבי התמונה מופיעים פרטי המקום בו הצטלמת עם אייקון וויז שיוכל לכוון אותך ולחזור למקום בו היית או לתת למכריך הזדמנות להגיע למקום בו אתה מטייל, בתמונות מאתרי הרובע יופיעו על התמונה גם אתר אינטרנט ועוד פרטים מעניינים.

 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה