יום רביעי, 20 באוגוסט 2014

כיצד לבחור ילקוט ? כיצד לשמור על גב הילד?

שנת הלימודים אוטוטו בפתח, ויש מעונות ותלמודי תורה שמתחילים כבר שבוע הבא. אז-צריך להתכונן בהתאם!

לקראת שנת הלימודים הבאנו לכל מאמר כיצד לשמור על גב הילד +טיפים לבחירת ילקוט אורתופדי לילד מאת שי אליצור, מנכ"ל תיקי מודן.

כי בחירת ילקוט לבית הספר היא ההחלטה החשובה ביותר (חוץ מאשר לבחור את מסגרת הלימודים) שתעשו עבור ילדכם לקראת שנת הלימודים הקרובה. דווקא בגיל צעיר, המאופיין בצמיחה ובגדילה, חשוב לשמור על עמוד השדרה של הילד. עומס יתר על הגב, נשיאה לא נכונה של ילקוט שאינו מתאים וישיבה ממושכת בצורה לא נכונה- אילו הן רק חלק מהסיבות שעשויות להוביל לכאבי גב כבר בגיל צעיר.

מחקרים אחרונים מעידים ששכיחות בעיות גב בקרב ילדים בגיל ביה"ס נמצאת בעלייה מתמדת וכי אחת הסיבות העיקריות הם ילקוטים כבדים ולא נוחים, הנישאים בצורה לא נכונה ועשויים לגרום לנזק לעמוד השדרה.
 וזאת בדיוק הסיבה לחשיבות רכישת ילקוט אורטופדי איכותי בעל תמיכה נכונה לגב הילד. חשוב להבין שילקוט אינו רק פריט אופנה ויש להתאימו לצרכי הילד ובעיקר למידותיו, ולאפשר נוחות מרבית ושמירה מקסימאלית על בריאות הגב.

תיק אורטופדי מומלץ בעיקר לתלמידי כיתות א'-ב', אך מומלץ גם בכיתות גבוהות יותר לקנות תיק בעל גב אנטומי ולא תיקים ללא כל ריפוד ותמיכה. 
והיום , יש גם תיקים אורתופדים לילדי הגן!
תראו את התיק המתוק הזה:

יש כמה סוגים-

תיק גן- תיק בגודל סטנדרט בעל תא אחד גדול ותא נוסף בחזית התיק,
תיק סופר גן- תיק בעל תאים גדולים יחסית וכיסי רשת בצדדים לבקבוקים וכדומה.
תיק מהודר- תיק קטן יותר מתיק גן המיועד לחפצים קטנים ולטיולים קצרים ולילדים שמתעקשים לסחוב אותו בעצמם.
תיק טרולי- תיק גן על גלגלים-כמו זה שבתמונה.
שימו לב לגב -


בין המותגים לבנות, מציעה מודן את החתולות האהובות "הלו קיטי" והחתולה מארי.
לבנים, משיקה מודן בין שלל המותגים את הדמויות של "בוב הבנאי" ו"מטוסים" .
 מחירים מומלצים לצרכן: תיק גן- 59 ₪, תיק סופר גן- 69 ₪, תיק גן מהודר- 49 ₪, תיק גן טרולי-89 
 ולילדי בית הספר-
מודן מציעה את ה  Triple Spring System- תיק עם מערכת גב אורטופדית משולבת קפיצים השומרת על בריאות גב הילד.התיק עשוי מחומרים חזקים וחדישים והוא במשקל הקל בישראל.  חידוש נוסף הוא טרולי 2 ב- 1 תיק טרולי חדש שבו מערכת הטרולי מחוברת לתא האחורי וניתן לנתק אותה יחד עם התא. התיק בעל 2 מערכות אורטופדיות. במילים אחרות, מודן מציעה  2 תיקים במחיר של 1 ובמשקל קל לעומת המתחרים. פטנט נוסף מבית מודן הוא ה  Smart Trolley, הפטנט מאפשר הפרדה מלאה בין מערכת הגלגלים לבין התיק כך שהילד יכול גם לשאת את התיק על גבו ללא מערכת הגלגלים.

וכיצד בוחרים ילקוט?

משקל התיק הוא פרמטר חשוב. "אל תתפתו לקנות תיק כבד ומסורבל (הילד שלכם אינו סבל). זכרו שהילדים צריכים לסחוב אותו מדי יום, לאורך כל שנת הלימודים". יש להשוות בין התיקים השונים ולבדוק את גודל התיק ומספר התאים בתיק יחסית למשקלם כדי להבטיח נוחות השימוש. יש לבחון את רצועות הנשיאה, מבנה גב התיק וחלוקת התיק עצמו. מומלץ, להגיע לחנות יחד עם הילד ולבדוק אם התיק מתאים ונח כבר במעמד הקנייה רצוי שהילד יישא את התיק על גבו תוך הקפדה על נוחות מרבית בשלוש הנקודות-גב תחתון ושני כתפיות נשיאה.

תיק טרולי- כן או לא?

 ניתן לבחון שתי אפשרויות- האחת ,לקנות עגלת טרול המתאימה לנשיאה של כל תיק כך שתכלו לבחור בין שימוש בתיק ובטרול ובין נשיאת התיק על הגב .אפשרות שנייה-לקנות תיק בעל מערכת גלגלים מובנת (דבר שמעלה את משקל התיק ) יש לבדוק שמשקל תיק הטרולי אינו גבוה בהרבה ממשקל תיק רגיל, כדי לא להכביד על הילד במקרה של סחיבה או נשיאה על הגב. תיק טרולי אליו מחוברים הגלגלים הינו גימיק חביב בהתחלה, אבל מהר מאוד הוא רק מכביד על התיק ומסרבל אותו. מערכת הגלגלים היא מקור ברור לבעיות, שמשביתות את השימוש בתיק במקרה של תקלה (ולרוב התלמידים לא באמת משתמשים בו). אפשרות שלישית המשלבת בחכמה בין האפשרויות היא קניה של תיקי טרולי פטנט דוגמת התיק החדש של מודן- שמאפשר שימוש בטרולי באופן מלא תוך אפשרות של נשיאת התיק יחד עם הטרול על הגב,אך נותנת גם גמישות מלאה להפרדה מלאה של התיק ממערכת הטרול כך שניתן לקחת רק את התיק מבלי לסחוב ללא צורך את מערכת הטרול על הגב.
והדוגמאות, מתוקות! רק נשאר לבחור את הדגם האהוב:

 

שנת לימודים מוצלחת והתחלות טובות!
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה